Stawiajmy na jakość! ARIWO poleca – Cafe Mimi w Szczecinie

Patrząc na sposób w jaki dzisiejsi rodzice spędzają czas ze swoimi dziećmi, wracam wspomnieniami do mojego dzieciństwa….

      W domu późno pojawił się telewizor….to było święto. Był czarno biały, ale miał taką kolorową szybę i udawał, że jest kolorowy :).  Magnetofon  szpulowy ZK dostałyśmy z siostrą pod choinkę, kiedy byłyśmy w szkole podstawowej. Och! Jakże byłam szczęśliwa! Wydawało mi się, że teraz jestem lepsza, bardziej „światowa”. Pierwsze prawdziwe jeansy marki Wrangler- z Pewexu- dostałam po maturze zdanej na piątki! Czułam się dumna i wyróżniona! To było coś!

    Dzisiaj jestem wdzięczna moim Rodzicom za to co dostałam od nich, a co trudno jest przeliczyć na pieniądze.

     Dziękuję za siedzenie na kolanach i czytanie bajek. Za nauczenie mnie miłości do książek, zdobywania wiedzy i poznawania świata. Za to, że mój Tata zabierał mnie do lasu, opowiadał o drzewach, uczył nazw roślin i kwiatów na łące… Za łowienie ryb na wędkę, za opowieści z morałem, za rozmowy o tym co zdarzyło się w moim dziecięcym dniu. Jestem wdzięczna za bycie ze mną w radosnych i trudnych chwilach dziewczynki i nastolatki. Za lepienie pierogów, wieszanie prania, wymaganie sprzątnięcia po sobie. Za mądre stawianie granic. Za naukę piosenek, malowanie pisanek, robienie kilkumetrowego łańcucha na choinkę z kolorowego papieru… Za wojnę poduszkową, rysowanie, robienie na drutach, haftowanie… Za możliwość upaćkania się przy malowaniu ścian…

   Dostałam to co dla mnie najcenniejsze: uwagę, czas i miłości moich Rodziców! I chociaż wtedy wydawało mi się, że ważniejsze są jeansy i magnetofon, to dzisiaj wiem, że moi Rodzice rozbudzili i pielęgnowali we mnie kreatywność, indywidualność i odwagę w odkrywaniu nowego i nieznanego. Nauczono mnie też tolerancji i akceptacji do tego co inne.

Mamo, Tato – dziękuję!

     Zachęcam Rodziców do postawienia na jakość w budowaniu relacji z dzieckiem. Do bycia z nim, do zabawy poprzez którą najszybciej się uczy, do wspólnego odkrywania świata. Wspierajcie nie wyręczając. Inspirujcie bez oceny. Pokazujcie możliwe drogi, ale niech Wasze dziecko ma prawo zdecydować którą chce wybrać. Zachęcam do powrotu do waszego świata dzieciństwa i odkrycia na nowo radości poznawania i tworzenia… Wróćcie do malowanek, plasteliny, lepienia glinianych ludzików i robienia zwierzaków z zapałek i kasztanów!  Do rzeźbienia w mydle i puszczania kolorowych baniek mydlanych! Nic nie jest w stanie zastąpić Waszemu dziecku Was i darowanego milusińskim czasu. Nic nie jest w stanie zastąpić. Wam uśmiechu dziecka i tej chwili gdy z ufnością przytula się do Was.

    Zachęcam do odwiedzenia miejsca, w którym wspólny czas upłynie na świetnej zabawie i da Wam wiele radości! Polecam Cafe Mimi!  Miejsce słodkiego dzieciństwa!!!

http://www.cafemimi.pl/aktualnosci.html

Grażyna Myczkowska